ברוכים הבאים לת.מ.א.

ת.מ.א. הינו משרד החוקר את התפר בין מקצועות אדריכלות נוף ואדריכלות. המרחב האורבני משמש בסיס לכל עבודות המשרד ומהווה זרז לעיצוב ולתכנון המפורט. תכנון הנוף מתבצע לרב מעל גגות מרתפים ובנינים ומסתיר מתחתיו תשתיות מורכבות לביצועו.

כל פרויקט מפותח על פי קו מנחה בעל אופי תמתי. קו זה עובר כחוט השני בין חלקי הפרויקט השונים ובכל רבדיו, ומאפשר את הבנת הרעיון העיצובי באתר, דרך החוויה האסתטית. התמה משרתת את תהליך התכנון בשלביו השונים, ומאפשרת לקיים דיאלוג פורה בקרב צוות התכנון, כמו גם עם הלקוח.

המשרד מאמין כי כל פרויקט ואתר ראוי לרעיון עיצובי ייחודי ומקורי. גישה תכנונית זו נובעת מההבנה, כי לכל אתר ופרוגראמה יש מאפיינים מייחדים ומתאימים. על כן אנו נוהגים לפתח רעיון עיצובי בעל ביטוי מוחשי מרמת הקונספט הכללי ועד אחרון הפרטים באתר.

המשרד נוסד בשנת 2000 ע"י ליטל סמוק פביאן ואורנה פרייפלד בסט לאחר שנפגשו בלימודי תואר שני Harvard’s Graduate School of Design בבוסטון, ארה"ב. ליטל היא אדריכלית נוף שעבדה תחת משרדה של מרתה שוורץ בוסטון במשך יותר מארבע שנים על פרויקטי מפתח כמו פארק דיסנילנד באנהיים, פרויקט מגורים בגיפו יפן, וכיכר מרכזית במנצ'סטר אנגליה. אורנה היא אדריכלית שעבדה במשרדי האדריכלים צבי הראל וגידי בר אוריין ולימדה במשך שש שנים במחלקה לארכיטקטורה ב"בצלאל".

עם דגש על הנוף האורבני, המשרד מעורב בפרויקטים כגון מרכז התרבות החדש באשדוד - רצף של חמש כיכרות חדשות, מרכז פרס לשלום, כיכר התרבות בתל אביב עם הפסל דני קרוון ובמוזיאון העיצוב בחולון.